Ile warte są obietnice Donalda Tuska?

- Składam uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach pojadę i odblokuję pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i wszyscy to odczujemy - powiedział w niedzielę szef PO Donald Tusk. Podkreślił, że obecnie Polska jest jedynym krajem w UE, "do którego ani jedno euro, ani jedna złotówka z tych pieniędzy nie trafiły".

Ile warte są obietnice Donalda Tuska?
Bruksela ma czas do końca lutego na wydanie oceny niezbędnej do wypłaty Polsce 6 mln euro z KPO. Jak się okazuje, możliwe jest opóźnienie albowiem rząd Tuska nie osiągnął porozumienia z Komisją Europejską.

Wciąż brak decyzji w sprawie spełnienia przez Polskę kamieni milowych niezbędnych do wypłaty pierwszej transzy z KPO" - ustaliła dziennikarka RMF FM w Komisji Europejskiej.  

KE nie podała do informacji, na jakim etapie są obecnie rozmowy, wiadomo jedynie, że "rozmowy techniczne trwają".  Donald Tusk złożył pierwszy wniosek o wypłatę środków z KPO 15 grudnia, a więc jeszcze przed przerwą świąteczną. W związku z tym Komisja Europejska dolicza dwa tygodnie do dwóch miesięcy przewidzianych rozporządzeniem, podczas których musi wydać ocenę każdego wniosku o wypłatę.

Parafrazując klasyka - "...a miało być tak pięknie!

Twoja reakcja

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow